Menu

Mechanik w Legionowie

25 lipca 2019 - Usługi
Mechanik w Legionowie

Zakup używanego samochodu to naprawdę trudne zadanie. Jeśli oczekujemy samochodu w dobrej cenie, a jednocześnie dość młodego, bezwypadkowego i z niskim przebiegiem, to możemy mocno się zdziwić. Rynek aut używanych w Polsce jest wypełniony samochodami importowanym z zagranicy.

Nierzadko są to zużyte pojazdy z ogromnymi przebiegami lub powypadkowe, które zostają niefachowo naprawione. Niestety popularne jest również zatajanie prawdziwego przebiegu sprowadzonego auta poprzez tak zwane „kręcenie liczników” i wymianę najbardziej wyeksploatowanych elementów wnętrza. Osoba, która nie ma z takimi autami styczności na co dzień, prawdopodobnie nie zauważy wszelkich nieprawidłowości. Właśnie dlatego sprawdzenie samochodu przed zakupem u mechanika (np. w Legionowie) to dobra decyzja. Stosunkowo niedroga usługa pozwala zaoszczędzić nie tylko nerwy, ale również mnóstwo pieniędzy, które pochłonąłby felerny egzemplarz na późniejsze naprawy.

Należy jednak pamiętać o chłodnym podejściu do zakupu sprowadzanego auta, ponieważ większość z nich ma wady – jedne mniejsze, a inne większe, mechanik Legionowo – Chotomów, wam pomoże. O poważnych usterkach mogą świadczyć drobnostki, które ciężko zauważyć, ale wprawne oko doświadczonego mechanika potrafi wychwycić wszelkie nieprawidłowości.

Nigdy nie należy ufać na słowo zapewnieniom o bezwypadkowej historii danego egzemplarza. Niejednokrotnie naprawy są wykonywane tak, aby na pierwszy rzut oka wszystko wyglądało w porządku i koszty były absolutnie minimalne. Niestety rzadko idzie to w parze z poprawnością w zakresie technologicznym i taki samochód nie ma odpowiednich właściwości jednych oraz nie zapewnia należytego bezpieczeństwa. Tego typu naprawy objawiają się później i nowy właściciel ponosi ogromne koszty przywrócenia auta do poprawnego stanu technicznego.

Warto pamiętać, że należy zachować czujność niezależnie od podmiotu, który sprzedaje samochód używany. Znane są przypadki, że nie tylko osoby prywatne czy małe komisy ukrywały przed klientami wady oferowanych aut, ale również oficjalni dilerzy znanych marek posuwali się do niepoprawnych praktyk. Zatajanie prawdziwego przebiegu czy też fabrykowanie historii serwisowej zwykle generuje dla nowego nabywcy duże koszty w postaci wymian i napraw wyeksploatowanych podzespołów oraz części. Dodatkowo może być zaniedbana kwestia kontroli stanu technicznego przy określonym przebiegu, jeśli zostanie on zmieniony. To może skutkować między innymi zerwaniem paska lub łańcucha rozrządu, co niejednokrotnie prowadzi do konieczności przeprowadzenia kapitalnego remontu silnika. Najlepszym sposobem na uniknięcie takiej sytuacji jest dokładna kontrola wybranego egzemplarza u zaufanego, niezależnego mechanika w Legionowie lub innym mieście. Rzetelne określenie stanu technicznego auta pozwoli podjąć słuszną decyzję.