Menu

Profesjonalne kursy dla marynarzy!

13 sierpnia 2021 - Usługi
Profesjonalne kursy dla marynarzy!

Wiele osób marzy o tym, aby zostać marynarzem. Nie jest to jednak praca dla każdego. Wykonywanie tego zawodu związane jest z wieloma wyrzeczeniami. Czas trwania kontraktu podpisanego przez marynarza to zwykle kilka miesięcy.

Podczas rejsu marynarz kontaktuje się z rodziną głównie za pośrednictwem internetu. Służba na statku nie należy do zadań łatwych i przyjemnych. To ciężka praca, kandydat na to stanowisko powinien więc mieć dobrą kondycję. Należy również liczyć się z możliwością wystąpienia niebezpiecznej sytuacji, stwarzającej realne zagrożenie dla życia. Może chodzić tutaj np. o sztorm. Istnieją również takie miejsca na świecie, gdzie istnieje niebezpieczeństwo ataku ze strony uzbrojonych bandytów. Być może niektórym osobom trudno jest uwierzyć w to, że w XXI wieku na morzach i oceanach wciąż mogą grasować piraci, jest to jednak faktem. Pomimo potencjalnych zagrożeń wiele osób marzy o tym, aby zostać marynarzem. Co należy zrobić, aby to marzenie się spełniło? Najprostsza droga to ukończenie jednej z 3 szkół średnich w Polsce, dzięki którym można zostać technikiem nawigacji lub technikiem mechanikiem okrętowym. Następnie można kontynuować edukację na Akademii Morskiej w Gdyni lub w Wyższej Szkole Morskiej w Szczecinie.

Jeżeli jednak nie ukończyłeś żadnej z tych szkół lub uczelni, wcale nie musisz się martwić. Istnieje możliwość ukończenia specjalnego kursu dla marynarzy. Po jego ukończeniu otrzymasz specjalny dokument, który będzie świadczył o Twoich kwalifikacjach w każdym porcie na świecie. Uważasz, że znakomicie sprawdzisz się w roli marynarza? A może już nim jesteś, ale chciałbyś zdobyć całkiem nowe umiejętności przydatne podczas rejsów po morzach i oceanach? Zapoznaj się z ofertą firmy Maritime Security kursy dla marynarzy. Prowadzi ona swój ośrodek szkoleniowy od 2010 roku. W ramach kursu dla marynarzy prowadzone są tutaj szkolenia dotyczące zachowania się w obliczu ataku terrorystów lub piratów. Zadzwoń lub prześlij wiadomość mailową, aby uzyskać więcej informacji.