Menu

Ramy do obrazów i luster od producenta

14 listopada 2021 - Usługi
Ramy do obrazów i luster od producenta

Oglądając obraz zwykle nie zwracamy szczególnej uwagi na jego ramę. Tymczasem to, jak prezentuje się dzieło sztuki zależy również od tego, w jaki sposób zostało oprawione.

Rama nie powinna być wybierana w sposób przypadkowy. Istnieje tutaj kilka zasad, do których należy się stosować. Każdy producent ram do obrazów z pewnością je zna. Wśród nich można wymienić konieczność dopasowania ramy do materiału, na którym obraz został wykonany. Wiele dzieł sztuki zostało umieszczonych na specjalnie do tego celu przygotowanym płótnie. Taki obraz wymaga profesjonalnej ramy posiadającej odpowiednią głębokość.

Niektóre obrazy zostały namalowane na płycie lub desce. W tym przypadku należy zadbać o to, aby rama nie była zbyt głęboka. Jeżeli mamy do czynienia z ryciną lub obrazem, który został wykonany na papierze najlepszym wyborem będzie rama o niewielkiej średnicy mająca kolor szary lub czarny. Istotne jest również to, z jakim gatunkiem malarskim mamy do czynienia. Dzieło przedstawia krajobraz?

Rama posiadająca takie dodatkowe ozdoby, jak złocenia będzie najlepsza w takim przypadku. Podobnie wygląda to w przypadku portretu. Oglądając takie dzieła namalowane przed kilkoma stuleciami możesz z łatwością zauważyć, że ramy obrazów posiadają złocenia. Są również szerokie. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania postać przedstawiona na obrazie wygląda jeszcze bardziej dostojnie. Z pewnością właśnie na tym zależało pozującym malarzom przedstawicielom stanu szlacheckiego. Chcieli oni, aby potomni odczuwali podziw i szacunek spoglądając na ich portrety. Co ze sztuką współczesną? W tym przypadku rama powinna być jak najmniej widoczna. Nie stosuje się tutaj dodatkowych zdobień. Powszechna jest opinia, że sztuka nowoczesna broni się sama. Poszukujesz producenta ram do obrazów, który posiada odpowiednią wiedzę i doświadczenie – ramy do obrazów? Zadzwoń lub napisz, aby uzyskać więcej informacji na temat oferty.