Menu

Regeneracja wtryskiwaczy i turbin

26 lipca 2019 - Usługi
Regeneracja wtryskiwaczy i turbin

Jednym z nieuniknionych wydatków w trakcie długotrwałej eksploatacji samochodu jest regeneracja wtryskiwaczy w Lublinie. To element, który podlega zużyciu, jak każdy inny, ale co może przyspieszyć ten proces?

Rolą wtryskiwacza jest dostarczenie ściśle określonej dawki paliwa bezpośrednio do komory spalania. Tam po wymieszaniu z powietrzem następuje zapłon – w silnikach diesla samoczynnie za sprawą wysokiego ciśnienia, a w silnikach benzynowych poprzez iskrę ze świecy zapłonowej. Sprawny wtryskiwacz aplikuje paliwo w ściśle określonej formie mgiełki. Niestety tankowanie złej jakości paliwa i brak regularnej wymiany filtra może doprowadzić do uszkodzenia delikatnych elementów układu wtryskowego.

To najkrótsza droga do regeneracji wtryskiwaczy w Lublinie. To precyzyjne urządzenie wymaga dobrej jakości paliwa, ponieważ odkładające się zabrudzenia w pewnym momencie mogą skutkować całkowitym zapchaniem wtryskiwacza. Jednym z objawów nieuniknionej regeneracji wtryskiwaczy jest nagły, znaczący wzrost zapotrzebowania na paliwo i nierówna praca silnika – szczególnie na biegu jałowym. Występujące w popularnych samochodach wtryskiwacze mogą mieć różnych producentów – Bosch, Delphi, Siemens czy Denso. Różnią się budową i stosowaną technologią, a to ma wpływ na przebieg regeneracji i procedurę ich wymiany.

Ex Pak – oferuje też regeneracje turbin, więcej znajdziecie na – regeneracja turbin Lublin.

Jeśli zauważymy jakiekolwiek objawy świadczące o konieczności przeprowadzenia regeneracji wtryskiwaczy w Lublinie, nie warto z tym zwlekać. Oprócz zwiększonego apetytu na paliwo silnik może ulec uszkodzeniu – możliwe jest nawet wypalenie dziury w tłoku za sprawą zbyt dużej ilości paliwa.