Menu

Cięcie stali – coś dla przemysłu!

30 lipca 2021 - Usługi
Cięcie stali – coś dla przemysłu!

Kiedyś cięcie stali było wykonywane wyłącznie za pomocą pił mechanicznych. Obecnie są tutaj stosowane inne, nowoczesne technologie. Jedną z nich jest użycie strumienia wodnego.

W naturze proces drążenia dowolnego materiału przez wodę trwa bardzo długo, czasem nawet przez miliony lat. W tym przypadku chodzi o zastosowanie urządzenia skupiającego strumień wody pod wysokim ciśnieniem. Działa on wtedy jak ostrze piły mechanicznej i skutecznie tnie stal. Wykorzystuje się również tak nowoczesną technologię, jak laser. Wielu osobom taki sposób cięcia stali może kojarzyć się z wysokobudżetowymi produkcjami filmowymi. Nie jest to jednak laser, jaki znamy z sagi Gwiezdne Wojny. Nie odbywa się to błyskawicznie, w ciągu kilku sekund. Jest to proces długotrwały, a największe znaczenie ma tutaj grubość stali, która poddawana jest działaniu lasera. Kolejnym ze sposobów na przecięcie stali jest zastosowanie plazmy.

Związane jest to jednak z hałasem o dużym natężeniu, jak również emisją toksycznych gazów. Stal można również ciąć stosując palnik tlenowy. Przypomina to powszechnie znane spawanie. Metal najpierw jest rozgrzewany do odpowiednio wysokiej temperatury, a następnie jest topiony. Należy pamiętać o tym, że przed przystąpieniem do jakiejkolwiek czynności należy zadbać o bezpieczeństwo. Konieczne jest zastosowanie specjalnej odzieży ochronnej. Trzeba również użyć jednej z opisanych wcześniej technologii w taki sposób, aby nie doszło do uszkodzenia maszyny wykonującej pracę. Powinni ją obsługiwać specjaliści mający odpowiednie doświadczenie. Jesteś mieszkańcem Wrocławia lub okolic tego miasta? Poszukujesz firmy, która profesjonalnie wykonuje cięcie stali? Powinieneś zainteresować się ofertą firmy STALKO – cięcie stali Wrocław. Jest to przedsiębiorstwo, które cieszy się znakomitą opinią na Dolnym Śląsku. Decydując się na zlecenie wykonania cięcia stali tej właśnie firmie z Wrocławia możesz być pewien najwyższego poziomu profesjonalizmu. Chcesz poznać więcej szczegółów oferty? Zadzwoń lub prześlij wiadomość korzystając z formularza kontaktowego.