Menu

Detaling Lublin

11 lipca 2019 - Usługi
Detaling Lublin

Detailing jest określeniem szeregu czynności, których zadaniem jest doraźne i długotrwałe poprawienie wyglądu auta. To sposób szczególnego podejścia do dbania o czystość i prezencję samochodu, który zapewnia zupełnie inne efekty niż popularne myjnie lub pralnie. Aspektem detailingu jest również zabezpieczenie wyczyszczonych powierzchni przed niekorzystnymi czynnikami i brudem.

Czynności detailingowe mogą obejmować zarówno powierzchnię zewnętrzną, jak i środek samochodu – auto detailing w Autoklinika 24. Kwestią podstawową, jeśli chodzi o czynności związane z detailingiem, to dokładne czyszczenie lakieru, plastików i szyb w sposób dla nich bezpieczny. Wykorzystuje się do tego specjalnie przeznaczoną chemię, której zadaniem jest rozpuszczenie zagnieżdżonych w lakierze zanieczyszczeń metalicznych, smoły i asfaltu, usunięcie zaschniętego pyłu powstającego w wyniku hamowania, który osadza się na felgach i lakierze. Do ogólnego zanieczyszczenia powierzchni zewnętrznej stosuje się pianę aktywną, której zadaniem jest rozpuszczenie brudu oraz szampony i delikatne rękawice z mikrofibry, które dokładnie usuwają wszelki brud w sposób bezpieczny dla lakierowanych powierzchni.

W ten sposób oczyszczony lakier można poddać korekcie. Może mieć ona jeden lub więcej etapów, podczas których usuwane będą rysy z powierzchni poprzez wyrównanie zewnętrznej warstwy lakieru bezbarwnego. Liczba etapów i czas poświęcony na polerowanie zależy od stopnia zmatowienia powierzchni. Tak przygotowany lakier idealnie nadaje się do pokrycia powłokami zabezpieczającymi – woskiem, powłoką ceramiczną lub kwarcową. Chronią przed brudzeniem i drobnymi uszkodzeniami, pozwalają łatwiej umyć samochód (nawet na myjni bezdotykowej) i poprawiają głębię oraz barwę lakieru. Oczyszczone szyby można pokryć tak zwaną niewidzialną wycieraczką.

Auto Detailing Lublin we wnętrzu polega na jego kompleksowym i drobiazgowym wyczyszczeniu. Wszelkie materiałowe elementy mogą zostać wyprane – fotele materiałowe, dywaniki, wykładzina, podsufitka czy boczki drzwi. Powierzchnie plastikowe i gumowe czyści się bezpieczną dla nich chemią, a następnie zabezpiecza dressingiem lub żelem, który zmniejszy ich podatność na zabrudzenia i poprawi wygląd. Szyby czyszczone są wieloetapowo, co zapewnia usunięcie wszelkich zabrudzeń, smug i tłustych plan, co w znacznym stopniu wpływa na przejrzystość szyby oraz zmniejsza podatność na parowanie w zimie lub deszczowe dni.