Menu

Wesele i przyjęcie weselne koło Lublina

14 listopada 2021 - Usługi
Wesele i przyjęcie weselne koło Lublina

Wiele zakochanych par postanawia w pewnym momencie zapieczętować swoją miłość i sformalizować związek. Dzień zawarcia związku małżeńskiego jest wyjątkowy i pozostaje w pamięci małżonków do końca życia. Ważnym elementem tego dnia jest przyjęcie weselne.

Wymaga ono wielu nakładu pracy, przygotowań i bardzo dobrej organizacji. Jest kilka kwestii, o które należy zadbać z nieco dużym wyprzedzeniem.

Jedną z kwestii, która wymaga jak najszybszej organizacji, jest zespół weselny. Zespół muzyczny wprowadzi wśród uczestników przyjęcia dobry nastrój i będzie sprzyjać znakomitej zabawie. Warto pamiętać, aby rezerwować terminy z rocznym lub dwurocznym wyprzedzeniem. Dobre zespoły mają zarezerwowane terminy nawet trzy lata do przodu. Z zespołem warto omówić wcześniej repertuar – czy wolimy, by grali przeboje lat 80.,czy disco polo, a także prowadzone zabawy – warto wcześniej poznać scenariusz prowadzonych zabaw i go zaakceptować. Druga kwestia, o którą także należy zatroszczyć się z nieco większym wyprzedzeniem, to wybór fotografa i kamerzysty. Wykonane zdjęcia i materiał video będą bardzo wartościową pamiątką z tego szczególnego dnia, która zostanie z małżonkami na bardzo wiele lat. W przypadku ślubu kościelnego warto wybrać się również z większym wyprzedzeniem do parafii w celu ustalenia dostępnego terminu ceremonii i dopełnienia formalności.

Podczas organizacji wesela jest jeszcze jedna rzecz, o którą należy wcześniej zadbać, a bez której nie jest możliwe odbycie się przyjęcia. Mowa mianowicie o sali weselnej. Przed podpisaniem umowy o wynajem sali warto zwrócić uwagę na ilość gości, którą jest w stanie pomieścić, jakość i smak serwowanego jedzenia, wystrój, możliwość wniesienia swojego alkoholu, lokalizację, miejsca noclegowe, klimatyzację, a także na dodatkowe usługi (jak stół wiejski, stolik słodkości, fontanna czekolady). Przeanalizowanie tych kwestii pozwoli wybrać najlepszą salę weselną, która sprosta oczekiwaniom i wymaganiom narzeczonych.
Propozycją dobrej sali weselnej w Lublinie. Sala w tym domu weselnym przeznaczona jest na przyjęcia do 100 osób. Położona jest w otoczeniu lasów na terenie Parku Krajobrazowego Lasy nad Górną Liswartą. Zielona i spokojna lokalizacja jest także bardzo dogodna pod kątem dojazdu – położona jest bezpośrednio przy trasie Lublin – Łęczna, przy drodze krajowej numer 46. Tym samym dojazd z centrum Lublina trwa jedynie 20 minut. Dom weselny oferuje miejsca noclegowe dla około 30 gości weselnych, które wyposażone są w węzeł sanitarny, bezpłatny dostęp do Internetu oraz telewizje.

Wnętrze Sali Złota Róża jest bardzo eleganckie i pozwala stworzyć wiele aranżacji wnętrza, które będą pasować do motywu przewodniego przyjęcia. Przy zastosowaniu odpowiednich obrusów, mundurków na krzesła, dekoracji na stołach i dekoracji ściennych można stworzyć zarówno styl glamour, boho jak i vintage. Goście będą zadowoleni nie tylko z wyglądu sali, ale także z serwowanych posiłków. Znakomite danie są przygotowywane w restauracji na miejscu.
Dopełnienie wyglądu stanowią winietki najczęściej komponujące się z motywem przewodnim przyjęcia, a także kwiaty, które zawsze urozmaicają stoły gości i stół Państwa Młodych. Na ogólny wystrój sali wpływa także plan stołów, numerki stołów, ścianka za nowożeńcami, prezenciki dla gości oraz serwetki. Zyskujące na popularności podświetlane napisy LED również urozmaicają aranżację i wprowadzają romantyczny klimat.
Oprócz sali weselnej, zespołu muzycznego, fotografa i dekoracji, przed weselem należy zorganizować także zaproszenia, samochód dla Pary Młodej, transport dla gości spod kościoła, należy zakupić alkohol i ciasta (o ile nie oferuje tego lokal), ubiór dla Pani i Pana Młodego, podziękowania dla rodziców. Nie można zapomnieć także o obrączkach, odbyciu kursu przedmałżeńskiego i załatwieniu formalności w Urzędzie Stanu Cywilnego. W przypadku kobiet należy zarezerwować wizytę u kosmetyczki i fryzjera, którzy w dniu ślubu wykonają piękne upięcie i zachwycający makijaż.

Więcej informacji: https://domweselnyrozmaryn.pl/