Menu

Wynajem dźwigów

11 lipca 2019 - Usługi
Wynajem dźwigów

Podnośnik koszowy to złożone urządzenie, które składa się przede wszystkim z mocnego ramienia hydraulicznego, na którego końcu umiejscowiona jest platforma lub specjalny kosz. Taka konstrukcja montowana jest na pojeździe mechanicznym, którym najczęściej jest samochód ciężarowy. Takie połączenie daje uniwersalną maszynę o bardzo szerokim przekroju zastosowań – zwłaszcza przy pracach na wysokości. Podnośnik koszowy można zamówić również w Lublinie – z firmy Trakt.

Podnośniki Lublin koszowe nierzadko mieszczą całą, kilkuosobową załogę. Takie urządzenie umożliwia transport ładunków oraz przenoszenie ciężarów zarówno w osi poziomej, jak i pionowej. Bardzo często kojarzone są z wozami strażackimi, które nierzadko są wyposażone w takie rozwiązania. Pozwalają służbom w krótkim czasie dostać się nawet do najwyższych pięter budynku i przeprowadzić sprawną ewakuację, jeśli nie jest ona możliwa przez klatkę schodową.

Inną branżą, która często wykorzystuje podnośniki koszowe, jest budownictwo. Umożliwia dostęp w wysoko położone kondygnacje, co często okazuje się niezbędne w trakcie konstruowania mostów lub budynków, a także przy pracach rozbiórkowych. Są także wykorzystywane przez firmy sprzątające, które trudnią się w zawodowym myciu okien, dachów czy elewacji. Umożliwia także malowanie budynków, prowadzenie prac renowacyjnych, usuwanie lodu czy odśnieżanie dachu. Dzięki mobilności podnośników koszowych można używać również do montażu reklam na banerach zewnętrznych, pielęgnacji lub wycinki drzew, a także wykonywania prac konserwacyjnych związanych z instalacjami elektrycznymi i oświetleniem ulic – przydają się tu dźwigi Lublin od Trakt.

Jeśli firma nie wykorzystuje podnośnika zbyt często, najlepiej jest go wynająć. Należy wybierać oferty, które zawierają w cenie również obsługę doświadczonego operatora. Dzięki temu nie trzeba martwić się o względy bezpieczeństwa i sprawność prowadzonych prac. Wtedy już nie mamy kolejnego problemu na głowie, którym jest szukanie kogoś, kto potrafi operować podnośnikiem koszowym i ma do tego stosowne uprawnienia. W takiej sytuacji to wykwalifikowany pracownik firmy odpowiedzialny jest za sprzęt, a osoba wynajmująca nie musi się martwić żadnymi dodatkowymi kosztami. Jeśli ktoś potrzebuje podnośnika koszowego, warto sprawdzić firmę Trakt z Lublina.