Menu

Ból pleców po wypadku samochodowym, jak sobie z nim radzić!

23 kwietnia 2021 - Usługi
Ból pleców po wypadku samochodowym, jak sobie z nim radzić!

Ból pleców jest często występującą przypadłością. Nie jest on obcy również mieszkańcom Warszawy. Trzeba jednak odnotować, że samo to pojęcie jest niezwykle ogólne. Osoba uskarżająca się na taki ból zwykle jest w stanie określić tylko miejsce jego odczuwania.

Ustalenie przyczyny pojawienia się takich dolegliwości to już zadanie dla specjalisty, takiego jak fizjoterapeuta. Wśród powodów wystąpienia tego typu dolegliwości można wymienić pojawienie się zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa, zbyt mocne napięcie mięśni, rwę kulszową i dyskopatię, potocznie zwaną wypadnięciem dysku. Większość przypadków pojawienia się bólu pleców związana jest z nadmiernym napięciem mięśni. Poważniejsze problemy na szczęście należą do rzadkości. Jeżeli pojawia się bardziej poważna dolegliwość, to jest ona najczęściej efektem próby podniesienia ciężkiego przedmiotu lub efektem wykonania nagłego ruchu. Warto udać się z tym problemem do fizjoterapeuty. Należy jednak wiedzieć o tym, że zabiegi, jakie wykona on w swoim gabinecie, to jeszcze nie wszystko. Istnieje przecież coś takiego, jak autoterapia. Są to ćwiczenia, które powinny być wykonywane w domu. Fizjoterapeuta opracowuje ich zestaw przygotowany specjalnie dla potrzeb konkretnego pacjenta. Będą to również zalecenia, takie jak utrzymywanie odpowiedniej pozycji w trakcie kierowania autem lub podczas wykonywania pracy siedząc przed komputerem. Możesz również jako pacjent otrzymać zalecenie częstego korzystania w domu z narzędzi typu akumata i wałek igłowy. Akumata to rodzaj maty posiadającej specjalne kolce. Kładąc się na nich zapewniasz sobie odpowiednią stymulację mięśni pleców. Niektórzy próbują leczyć się samodzielnie poszukując informacji o alternatywnych terapiach w internecie. Zdecydowanie zalecane jest jednak udanie się do fizjoterapeuty. Zdrowie jest zbyt cenne, aby ryzykować jego utratę stosując się do porad znalezionych w przypadkowym miejscu w sieci internetowej.

Ból pleców fizjoterapeuta Warszawa – zmagasz się z bólem pleców i zależy Ci na tym, aby uzyskać skuteczną pomoc? Zgłoś się jak najszybciej do przychodni Fizjo Punkt, która mieści się w Warszawie. Pracujący tutaj fizjoterapeuci posiadają ogromną wiedzę i doświadczenie w rozwiązywaniu problemów pacjentów związanych z bólem pleców. Zadzwoń i umów się na wizytę w gabinecie specjalisty!