Menu

Opony – w Lublinie, zakład wulkanizacyjny

26 lipca 2019 - Usługi
Opony – w Lublinie, zakład wulkanizacyjny

Dobre opony to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia samochodu. To jedyny punkt styku auta z asfaltem, więc w ogromnym stopniu odpowiada za przyczepność, amortyzację i prowadzenie. To kluczowa kwestia, odpowiadająca za bezpieczeństwo na drodze – własne oraz innych uczestników ruchu drogowego. Właśnie dlatego każdy właściciel samochodu regularnie odwiedza punkt sprzedaży i montażu opon w Lublinie.

Czas na zakup nowych opon to moment, w którym zostaną uszkodzone lub ich zużycie przekroczy dopuszczalne normy. Nie zaleca się również jazdy na starych oponach, ponieważ guma wulkanizacyjna zachowuje swoje właściwości wyłącznie przez określony czas. Maksymalnym i absolutnie nieprzekraczalnym okresem użytkowania opon jest 10 lat od daty ich produkcji, ale zaleca się wcześniejszą wymianę. Jeśli którakolwiek z wymienionych przyczyn dotyczy posiadanych opon, należy jak najszybciej odwiedzić miejsce sprzedaży i montażu opon w Lublinie. Pierwszą diagnozę możemy wykonać sami – ocenić, czy na boku opon nie ma uszkodzeń i nie powstały wybrzuszenia, sprawdzić wysokość bieżnika i to, czy ściera się symetrycznie, warto sprawdzić, czy nie powstały miejscowe przetarcia spowodowane gwałtownym hamowaniem i zablokowaniem kół. Pozostałe kwestie najlepiej powierzyć ocenie profesjonalisty. Dobrymi opiniami cieszy się punkt sprzedaży i montażu opon w Lublinie – firma Zbigniew Winiarczyk WU ZET.

W przedsiębiorstwie Opony Zbigniew Winiarczyk WU ZET można zakupić pełen komplet kół samochodowych. Asortyment obejmuje opony, dętki, felgi oraz kołpaki. Oferowane są wyłącznie dobrej jakości produkty od znanych producentów. Są to przede wszystkim znane i cenione marki: Nokian, Matador, Michelin, Kleber, BF Goodrich, PointS, Barum, Goodyear, Fulda, Dębica, Sava, Dunlop.

Istotna jest sezonowa wymiana kół – letnich na zimowe i odwrotnie. Również taką usługę świadczy firma Opony Zbigniew Winiarczyk WU ZET. Osoby, które posiadają dwa komplety opon, mogą je wymienić na tych samych felgach. Z kolei właściciele oddzielnych kompletów felg z oponami zimowymi i letnimi chętnie korzystają z usługi demontażu i montażu kół. Warto podkreślić, że za każdym razem felgi są wyważane komputerowo i optymalizowane, aby rozkład mas był prawidłowy. Pozwala to uniknąć tak zwanego „bicia” kół i nierównomiernego zużycia bieżnika. Klienci, którzy nie dysponują miejscem na sezonowe przechowywanie opon, mogą je powierzyć firmie na przetrzymanie. Możliwe jest również pompowanie kół azotem.

Przedsiębiorstwo Opony Zbigniew Winiarczyk WU ZET oferuje również klientom inne usługi oprócz sprzedaży i montażu opon w Lublinie. Dodatkowo możliwe jest zlecenie obsługi systemu klimatyzacji – dezynfekcji, konserwacji oraz uzupełnienia czynnika.

Zmotoryzowani mieszkańcy Lublina mają blisko punkt, który oferuje kompleksową obsługę wszelkich kwestii związanych z ogumieniem. Opony Zbigniew Winiarczyk WU ZET to najlepsze miejsce oferujące sprzedaż i montaż opon w Lublinie – zarówno nowych, jak i używanych w dobrym stanie.