Menu

Pompa ciepła niesamowite rozwiązanie ogrzewania w domu!

14 listopada 2021 - Usługi
Pompa ciepła niesamowite rozwiązanie ogrzewania w domu!

Coraz więcej Polaków decyduje się na skorzystanie z możliwości, jakie dają pompy ciepła. Ta nazwa nie brzmi już obco dla wielu mieszkańców naszego kraju, również dla osób zamieszkujących województwo lubelskie.

Na popularnych portalach internetowych publikowane są artykuły, w których opisywany jest sposób działania tego urządzenia. Często wspomina się o tym również w telewizji. Tym bardziej, że osoby zdecydowane na ogrzewanie swojego domu w ten sposób mogą teraz liczyć na dofinansowanie. To sprawia, że na temat pomp ciepła jest naprawdę głośno. Jest to urządzenie, które działa na podobnej zasadzie, co doskonale znana każdemu z nas lodówka. Tyle, że wygląda to odwrotnie. O ile lodówka pozbywa się ciepła z wnętrza urządzenia kierując je na zewnątrz, pompa usuwa ciepło z zewnątrz i przesyła je do wnętrza domu. W tym systemie możemy wyróżnić trzy elementy. Pierwszym z nich jest system źródła ciepła pobierający energię. Drugim jest sama pompa. Trzecim jest instalacja pozwalająca na dystrybucję i magazynowanie ciepła. Urządzenie to wcale nie jest najnowszym wynalazkiem. Pierwszy schemat działania pompy ciepła został opublikowany już w 1824 roku przez Francuza Nicolasa Carnota.

W pierwszej połowie XX wieku taki system został zastosowany na dużą skalę przy ogrzewaniu ratusza w szwajcarskim mieście Zurych. W miarę upływu czasu urządzenie to zdobywało sobie coraz większą popularność. Obecnie w Polsce prowadzony jest Program Czyste Powietrze. Mogą z niego skorzystać również mieszkańcy województwa lubelskiego. Jest on przeznaczony dla właścicieli lub współwłaścicieli domów jednorodzinnych. Możesz złożyć wniosek również wtedy, gdy jesteś właścicielem wydzielonego w budynku jednorodzinnym lokalu mieszkalnego, który posiada wyodrębnioną księgę wieczystą.

Wszystkie szczegóły dotyczące tego programu znajdziesz na jego oficjalnej stronie internetowej. Adres jest niezwykle prosty do zapamiętania- czystepowietrze.gov.pl. Warto skorzystać z takiej możliwości efektywnego i ekologicznego ogrzania domu. Zwłaszcza teraz, gdy można otrzymać dofinansowanie na montaż instalacji.

Pompy ciepła Lublin – https://freesun.pl/pompy-ciepla/